چلو ها و پلو ها

جواهر پلو یا مرصع پلو

زمان اماده سازی مواد: 1 ساعت و 10 دقیقهزمان پخت : 1 ساعت

مواد مورد نیاز برای تهیه جواهر پلو:

مواد مورد نیاز
۳ پیمانه اندازه گیری برنج دم سیاه
۱ مرغ (حدود ۱/۵ کیلو )
۲ پیاز، خرد کرده
1/2 قاشق مرباخوری نمک
1/2 قاشق مرباخوری فلفل سیاه ساییده
1/2 قاشق مرباخوری زعفران ساییده و حل شده در ۲ قاشق غذاخوری آب داغ
۱ پیمانه اندازه گیری خلال پوست پرتقال یا نارنج تلخی گرفته
۲ هویج پوست گرفته و خلال کرده
۱ پیمانه اندازه گیری شکر
۱ پیمانه اندازه گیری کره آب کرده
۲ قاشق غذاخوری آب بهارنارنج
۱ قاشق غذاخوری هل ساییده
1/2 پیمانه اندازه گیری کشمش
1/2 پیمانه اندازه گیری زرشک پاک کرده و ۱۰ دقیقه در آب سرد خیسانده و آبکش کرده
نان لواش
۲ قاشق غذاخوری خلال مغز پسته
۲ قاشق غذاخوری خلال بادام
مواد لازم برای 6 نفر می باشد


طرز تهیه جواهر پلو:

برنج را خوب پاک کنید و پنج بار با آب ولرم بشویید.

مرغ را شسته و تکه تکه کرده در قابلمه ای بگذارید. روی آن پیاز خرد کرده بریزید و 1/2 قاشق مرباخوری نمک و فلفل و قدری آب زعفران اضافه کنید. در قابلمه را بگذارید تا یک ساعت و سی دقیقه روی حرارت ملایم با بخار بپزد. توجه داشته باشید آب اضافه نکنید چون مرغ در حرارت ملایم آب می اندازد. وقتی مرغ پخته شد استخوانهای آن را درآورید و کنار بگذارید.

در قابلمه ای خلال پوست پرتقال را در چهار پیمانه آب ده دقیقه بجوشانید. بعد آن را آبکش کنید و از روی آن آب سرد رد کنید تا تلخی پوست پرتقال کاملا گرفته شود. خلال پرتقال و خلال هویج را در تابه ای با دو قاشق کره چرخ دهید. سپس یک پیمانه شکر، یک پیمانه آب، آب بهارنارنج و هل را به آن اضافه کنید و روی حرارت ملایم برای مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بجوشانید. سپس آبکش کنید و شربت را برای مرحله بعد نگه دارید.

نوشته های مشابه

در همان تابه در چهار قاشق غذاخوری کره یک پیاز خرد شده را روی حرارت متوسط تفت داده، طلایی کنید و کشمش و زرشک و شربت را اضافه کنید و یک دقیقه چرخ دهید و کنار بگذارید. (یادآوری: زرشک زود میسوزد)

در یک قابلمه تفلون هشت پیمانه آب را با دو قاشق غذاخوری نمک بجوشانید. برنج را بشویید، آب آن را خالی کنید و در آب جوش بریزید و شش تا ده دقیقه با حرارت زیاد بجوشانید تا روی آب جوش شناور شود. دو بار آن را هم بزنید که به ته دیگ نچسبد. چند دانه برنج را بین دو دندان فشار دهید اگر له شد برنج را در آبکش بریزید و دو پیمانه آب روی آن بپاشید تا لعاب آن خارج شود.

در همان قابلمه 1/2 پیمانه کره و 1/4 پیمانه آب و چند قطره آب زعفران بریزید و بعد یک لایه به اندازه ته قابلمه نان لواش را روی کره آب شده در قابلمه پهن کنید.

برنج را با کفگیر در قابلمه بریزید و مخلوط هویج و پوست پرتقال را لای آن بپاشید و برنج را به صورت مخروط درآورید. (زرشک و کشمش را لای پلو دم نکنید چون رنگ آن سیاه می شود).

در قابلمه را ببندید و برنج را روی حرارت ملایم ده دقیقه بپزید تا ته دیگ بسته شود و پلو بخار کند.

بقیه زعفران، کره آب کرده و 1/2 پیمانه آب و شربت را روی برنج بدهید. در قابلمه را در پارچه کتانی تمیزی خوب بپیچید و محکم قابلمه را ببندید تا بخار خارج نشود و پلو را پنجاه دقیقه دیگر روی حرارت ملایم دم کنید.

وقتی پلو دم کشید قابلمه را از روی حرارت بردارید و پنج دقیقه روی سطح مرطوبی بگذارید تا خنک شود. در ظرف را باز نکنید تا به اصطلاح ته دیگ ور بیاید.

برنج را در دیسی به آرامی، با کفگیر، بریزید و لای برنج زرشک و کشمش بپاشید و برنج را به صورت مخروط درآورید و تکه های مرغ را در اطراف دیس بچینید.روی آن را با خلال مغز پسته و بادام تزیین کنید.

با کفگیر چوبی ته دیگ را از قابلمه جدا کنید به طوری که ته دیگ خرد نشود و در بشقابی بگذارید.

یادآوری:

۱. مرغ پخته را می توانید لای پلو بگذارید و با هل ساییده دم کنید.

۲. روی پلو سفید می توانید با هویج و زرشک و مغز پسته نقاشی کنید.

۳. مرغ را می توانید درسته، در حالی که شکمش را با سیر و پیاز و آب زعفران و آبلیمو پر کرده اید، یک ساعت و سی دقیقه تا دو ساعت در فر بپزید و جداگانه با پلو سر سفره بیاورید.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا