مخلفات

خاویار

زمان اماده سازی مواد: 0زمان پخت : 0

مواد مورد نیاز برای تهیه خاویار:

مواد اولیه    
۱۱۲ گرم خاویار
نان تست
کره
۲ لیمو ترش تازه

طرز تهیه خاویار:

خاویار تخم بارور نشده نمک زده ماهی اوزون برون است. بهترین خاویار از دریاچه خزر به دست می آید. سه نوع خاویار وجود دارد که هر یک از انواع مختلف ماهی اوزون برون حاصل میشود. درشت ترین خاویار از فیل ماهی که روسها به آن «بلوگا» می گویند، گرفته میشود. تخمهای خاویار متوسط از تاس ماهی است که به روسی به آن «أسترا» می گویند و بالاخره ریزترین خاویار یا «سوروگا» از ماهی اوزون برون گرفته می شود. هر یک از این خاویارها طعم و مزه خاص خودشان را دارند. رنگ خاویارها سیاه، خرمایی، خاکستری یا زرد است و درشت ترین آنها به اندازه یک نخود است.

مهم ترین مرحله در تولید خاویار نمک زدن آن است. خاویار تولیدی کارخانه های مختلف دارای کیفیت های مختلفی (خاص خودشان است. ولی به طور کلی «خاویار»ی که از دریای خزر گرفته شده باشد «خاویار خوب» محسوب میشود.

در مورد تازگی خاویار بارها از من سؤال شده است: «چطور میتوان تازگی خاویار را تشخیص داد؟» به نظر من خاویار باید بوی دریا بدهد ولی بوی ماهی نده د

به طور کلی خاویار را بیشتر ساکنان استان های شمالی (گیلان و مازندران) مصرف میکنند و در مناطق دیگر ایران محبوبیت زیادی ندارد. دلیل استفاده نکردن و یا محبوبیت نداشتن در دیگر نقاط ایران نبودن وسیله حمل و نقل مجهز به دستگاه های خنک کننده بوده است. امروزه دویست تن خاویار تولیدی، مورد توجه غربیها است و عموما مصرف آن برای محلیها گران تمام میشود.

در اطراف دریای خزر غذاهای مختلفی وجود دارد که از تخم ماهی تهیه میشود. از این غذاها میتوان «املت تره و تخم ماهی» و «نیمروی تخم ماهی» را نام برد. روسها خاویار را با تخم مرغ و پیاز می خورند ولی به عقیده من خاویار خوب باید به صورت ساده خورده شود. روی نان برشته (تست) کره بمالید و مقداری خاویار روی آن بریزید و چند قطره آب لیموی تازه روی آن بچکانید، غذایی مقوی و مطبوع به دست می آید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا