چلو ها و پلو ها

لوبیا پلو

زمان اماده سازی مواد: 1 ساعتزمان پخت : 1 ساعت

مواد مورد نیاز برای تهیه لوبیا پلو:

مواد مورد نیاز
۳ پیمانه اندازه گیری برنج دم سیاه
۳ قاشق غذاخوری روغن
۲ پیاز، خرد کرده
۱ کیلو گوشت قیمهای یا چرخ کرده
۶ گوجه فرنگی تازه پوست کنده یا ۲ قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی محلول در ۲/۵ پیمانه آب ولرم و یا یک قوطی کنسرو گوجه پوست کنده
۱ کیلو لوبیا سبز خرد کرده
۱ قاشق مرباخوری دارچین ساییده
1/2 قاشق مرباخوری نمک
۱ قاشق مرباخوری فلفل سیاه ساییده
1/2 قاشق مرباخوری فلفل قرمز
۱ قاشق غذاخوری ادویه پلو (اختیاری)
1/2 قاشق مرباخوری گرد لیمو (اختیاری)
1/2 پیمانه اندازه گیری کره یا روغن نباتی قاشق چای خوری زعفران ساییده و حل شده در ۲ قاشق غذاخوری آب داغ
مواد لازم برای 6 نفر می باشد


طرز تهیه لوبیا پلو:

برنج را پاک کنید و پنج بار با آب ولرم بشویید.

در تابه ای پیاز و گوشت را در سه قاشق غذاخوری روغن داغ خوب سرخ کنید تا آب آن کشیده شود. گوجه فرنگی ها را اضافه کنید و در تابه را بگذارید و بیست دقیقه روی حرارت ملایم بپزید. (دقت کنید که اگر از کنسرو استفاده میکنید آب آن را نریزید.)

لوبیا سبز را پاک کنید، اگر نخ دارد بگیرید و به اندازه های یک بند انگشت خرد کنید. لوبیاها را همراه یک قاشق غذاخوری روغن در تابه ای ده دقیقه تفت دهید و بعد دارچین و یک قاشق مرباخوری نمک و فلفل سیاه و قرمز و نصف ادویه و گرد لیمو عمانی را به قابلمه گوشت اضافه کنید. در قابلمه را ببندید و روی حرارت ملایم چهل دقیقه دیگر بپزید تا لوبیاها پخته شود.

نوشته های مشابه

در قابلمه تفلون هشت پیمانه آب را با دو قاشق غذاخوری نمک جوش بیاورید. برنج را در آب جوش بریزید و شش تا ده دقیقه روی حرارت زیاد بجوشانید تا برنج روی آب جوش شناور شود. برنج را با قاشق چوبی دو بار هم بزنید تا به ته دیگ نچسبد. سپس چند دانه برنج را بین دو دندان فشار دهید. اگر له شد برنج را در آبکش خالی کنید و دو پیمانه آب سرد رویش بریزید تا لعاب آن گرفته شود. در همان قابلمه 1/2 پیمانه کره، 1/4 پیمانه آب و چند قطره آب زعفران را داغ کنید و برنج را روی کره آب کرده ته قابلمه بریزید.

دو کفگیر پر از برنج را در قابلمه بریزید، یک کفگیر از مخلوط لوبیا سبز و گوشت را به آن اضافه کنید. (دقت کنید که مخلوط لوبیا و گوشت آب نداشته باشد) این کار را تا تمام شدن برنج و مخلوط لوبیا سبز و گوشت ادامه دهید.

در قابلمه را ببندید و آن را روی حرارت نسبتا زیاد ده دقیقه بپزید تا ته دیگ بسته شود و پلو بخار کند.

باقی مانده زعفران و کره آب کرده و بقیه سس را روی برنج بدهید، بقیه ادویه و لیمو عمانی را روی برنج بپاشید. در قابلمه را در پارچه تمیز کتانی بپیچید و محکم قابلمه را ببندید تا بخار خارج نشود یا این که اگر دم کنی دارید از آن استفاده کنید. پلو را پنجاه دقیقه دیگر روی حرارت ملایم دم کنید.

قابلمه پلو را از روی حرارت بردارید و پنج دقیقه روی سطح مرطوب و خنکی قرار دهید و در قابلمه را باز نکنید تا ته دیگ به اصطلاح ور بیاید.

در قابلمه را بردارید و دو قاشق از برنج زعفرانی را برای تزیین در بشقابی بریزید و کنار بگذارید.

برنج را با کفگیر در دیسی به صورت مخروط درآورید. بدون این که ته دیگ خرد شود. با کفگیر چوبی ته دیگ را از قابلمه در بیاورید و در بشقابی بگذارید یا تکه های ته دیگ را دور دیس پلو بچینید و سر سفره ببرید.

این پلو را با سبزی خوردن، ترشی یا سالاد شیرازی میل کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا