چلو ها و پلو ها

نخود سبز پلو

زمان اماده سازی مواد: 1 ساعتزمان پخت : 1 ساعت

مواد مورد نیاز برای تهیه نخود سبز پلو:

مواد مورد نیاز
۳ پیمانه اندازه گیری برنج دم سیاه
۳ قاشق غذاخوری روغن
۲ پیاز، خرد کرده
نیم کیلو گوشت مغز ران یا مرغ قیمهای به اندازه ۱ سانتیمتر
1/2 قاشق مرباخوری نمک
1/2 قاشق مرباخوری فلفل سیاه ساییده
1/2 قاشق مرباخوری فلفل قرمز ساییده
۱ قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی و ۵ گوجه فرنگی تازه پوست گرفته
پیمانه اندازه گیری نخود تازه از پوست درآمده یا حدود ۱/۵ کیلو نخود با پوست
۱ قاشق غذاخوری ادویه کاری
۱ قاشق مرباخوری زیره بو داده
1/2 پیمانه اندازه گیری کره
۱ قاشق مرباخوری زعفران ساییده و حل شده در۲ قاشق آب داغ
۲ قاشق غذاخوری ماست
۳ پیمانه اندازه گیری شوید ساطوری
مواد لازم برای 6 نفر می باشد


طرز تهیه نخود سبز پلو:

برنج را پاک کنید و پنج بار با آب ولرم بشویید.

پیازها را تفت داده، طلایی کنید و بعد گوشت را در روغن سرخ کنید و نمک و فلفل سیاه و قرمز و گوجه فرنگی تازه و رب گوجه را به آن اضافه کنید و در قابلمه را ببندید و روی حرارت ملایم بیست دقیقه بپزید.

نخود، ادویه و زیره را اضافه کنید. در قابلمه را بیندید و روی حرارت ملایم پانزده دقیقه دیگر بپزید و هر چند وقت یک بار هم بزنید تا ته نگیرد.

نوشته های مشابه

در قابلمه ای هشت پیمانه آب را با دو قاشق غذاخوری نمک بجوشانید. برنج را داخل آب جوش بریزید و شش تا ده دقیقه روی حرارت زیاد بجوشانید تا برنج روی سطح آب جوش شناور شود. بعد چند دانه برنج را بین دو دندان فشار دهید. اگر له شد برنج را در آبکش خالی کنید و دو پیمانه آب ولرم رویش بریزید.

در همان قابلمه 1/2 پیمانه کره را داغ کنید. در کاسه ای یک کفگیر برنج را با چند قطره زعفران حل شده و دو قاشق ماست بریزید و مخلوط کنید. مخلوط را روی کره داغ شده در ته قابلمه پهن کنید.

دو کفگیر پر از برنج را در قابلمه بریزید و یک کفگیر از مخلوط گوشت و نخود و مقداری از شوید را روی آن بریزید، این عمل را تکرار کنید و برنج را در قابلمه به صورت مخروط درآورید. در قابلمه را ببندید و روی حرارت ملایم ده دقیقه بپزید تا تهدیگ بسته شود و در ضمن پلو بخار کند. در قابلمه را بردارید. باقیمانده کره و باقیمانده زعفران را با 1/2 پیمانه آب ولرم روی برنج بدهید.

قابلمه را در پارچه کتانی تمیزی بپیچید و محکم در قابلمه را ببندید و یا دم کنی روی قابلمه بگذارید تا بخار خارج نشود. پلو را روی حرارت ملایم پنجاه دقیقه دیگر دم کنید. قابلمه را از روی حرارت بردارید. ته قابلمه را پنج دقیقه روی سطح مرطوب و خنکی بگذارید تا به اصطلاح ته دیگ ور بیاید.

دو کفگیر از برنج زعفران زده را برای تزیین روی دیس پلو کنار بگذارید.

به آرامی و به طوری که ته دیگ خرد نشود، برنج را با کفگیر در دیس به صورت مخروط بکشید و برنج زعفران زده را برای تزیین روی دیس پلو بپاشید و گوشتهای پخته را در اطراف آن قرار دهید. ته دیگ را با کفگیر چوبی از ظرف جدا کنید، در بشقابی بگذارید و یا این که تکههای ته دیگ دو را دور دیس پلو بچینید. این غذا را با ترشی و سبزی خوردن و یا با ماست میل کنید.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا