چلو ها و پلو ها

چلو

زمان اماده سازی مواد: 5 دقیقهزمان پخت : 1 ساعت

مواد مورد نیاز برای تهیه چلو:

مواد مورد نیاز
۳ پیمانه اندازه گیری برنج دم سیاه
۲ قاشق غذاخوری نمک پیمانه اندازه گیری کره یا روغن نباتی
۲ قاشق غذاخوری ماست و یا – فنجان شیر
1/2 قاشق مرباخوری زعفران ساییده و حل شده در
۱ قاشق آب داغ
مواد لازم برای 6 نفر می باشد


طرز تهیه چلو:

برنج را پاک کرده و پنج بار با آب گرم بشویید. برنج را در کاسه بزرگی ریخته و شش پیمانه آب روی آن بریزید. دو قاشق غذاخوری نمک روی آن بپاشید و یا یک تکه سنگ نمک را لای پارچه کتان تمیزی پیچیده روی برنج بگذارید.البته خیساندن برنج اختیاری است.

در قابلمه ای که به آن نچسید، یعنی تفلون باشد، هشت پیمانه آب را با دو قاشق غذاخوری نمک بجوشانید. آبی را که برنج در آن خیسانده شده خالی کرده برنج را در آب جوش بریزید یکی دو بار با قاشق چوبی هم بزنید تا برنج به ته دیگ نچسبد بهتر است که زیاد هم نزنید چون برنج خرد میشود. کف روی برنج را بگیرید و دور بریزید. بعد از شش تا ده دقیقه جوشیدن، برنج روی آب شناور می شود، چند دانه آن را بین دو دندان فشار دهید اگر له شد وقت آبکش کردن برنج است. آن را در آبکش خالی کنید و چهار پیمانه آب سرد روی آن بریرید..

در همان قابلمه 1/2 پیمانه کره را با 1/4 پیمانه آب، روی حرارت ملایم داغ کنید در یک کاسه دو قاشق ماست، چند قطره زعفران و یک کفگیر برنج را مخلوط کنید و بعد آن را روی کره داغ کرده در قابلمه پهن کنید برنج آبکش شده را با کفگیر بردارید و در قابلمه به صورت مخروطی شکل پریزید، این کار باعث قد کشیدن برنج می شود چون جای بیشتری دارد. در قابلمه را ببندید و ده دقیقه روی

نوشته های مشابه

حرارت نسبتا زیاد برنج را بپزید تا ته دیگ بسته شود و در ضمن برنج بخار کند

درجه حرارت را کم کنید باقی مانده کره آب کرده را با 1/2 پیمانه آب و بقیه زعفران حل شده مخلوط کرده روی برنج بدهید.

در قابلمه را لای پارچه تمیزی بپیچید و یا با دمگنی در قابلمه را محکم ببندید تا از بیرون رفت بخار جلوگیری شود.

چلو را روی حرارت ملایم پنجاه دقیقه دم کنید.

قابلمه را از روی حرارت بردارید. بدون این که در قابلمه را بردارید ته قابلمه را پنج دقیقه روی سطح مرطوبی بگذارید تا خنک شود و ته دیگ به راحتی جدا شود.

یک کفگیر برنج از روی پلو بردارید و زعفران بزنید و برای تزیین کنار بگذارید.

برنج را با کفگیر به صورت مخروطی شکل در دیس بکشید.

برنج زعفرانی را روی پلو بپاشید و با کفگیر چوبی ته دیگ را از قابلمه جدا کنید و در بشقابی بگذارید. یا این که آن را تکه تکه کنید و در اطراف دیس چلو بچینید و سر سفره بیاورید این جلو را با خورش یا با کباب میل کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا